BLOG YAZILARI

Kese Kağıdı Çeşitleri

Kese kağıdı ve ambalaj kağıdında hangi çeşit kağıtlar kullanılmaktadır.

Matis Grup Kağıtçılık ailesi olarak öncelikle bu yazıyı bilgi amaçlı hazırlamayı ve ücretini ödediğiniz ürünlerin teknik özelliğini bilmenizi hedefledik. Hadi iyi okumalar.

Ambalaj kağıdı ve kese kağıdı üretimi yapılan sektörde genellikle 3 tip kağıt kullanılmaktadır.

1. Çizgili Şamua Kraft 40 Gr

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere bu tip kahve rengi ve çizgili olan kağıt cinsine çizgili şamua kağıt diyoruz. Bu tip kağıt için en uygun kağıt gramajı 40 Gr olarak kullanılmaktadır.

Bu tarz kağıtlar genellikle fırın ve pastahanelerde kullanılmaktadır.

Gelelim Bu Tarz Kağıtlarda Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar ?

Soru : Üretimden size gelen kağıtlar çeşitleri birbirini tutuyor mu ?

Cevap: Aldığınız ürünler birbirini tutmuyorsa yani bir aldığınız bir aldığınızı tutmuyor ise size stok fazlası yada orjinal olmayan ürünler veriliyor demektir. Ben fiyata bakarım diyorsanız !!! O zaman daha düşük fiyatlarda ürün alabilirsiniz.

Soru: İyi pazarlık yaptınız !!! Ama gerçekten doğru ürünümü aldınız mı?

Cevap: Evet bildiğiniz üzere her bir ürünün bir piyasa değeri veya ederi vardır. Size çok uygun fiyat verilmiş ise bunun tek bir açıklaması vardır. Ürünü bir defaya mahsus uygun aldınız arkası yok yada aldığınız ürün geri dönüşümden üretilmiştir.

Soru: Aldığınız ürün ile yani 1 Kg ile kaç müşteriye hizmet verdiniz?

Cevap: Evet piyasada en çok kafa karıştıran ve bir türlü aydınlığa kavuşmayan bir konu. En önemli husus şudur; siz aldığınız kese kağıdında 1 kg düşen miktara bakın bu sizin için çok önemli ama şu kriteri iyi korumaya çalışın eğer çok ince olursa ürün teşirinde sıkıntı yaşarsınız çok kalın olur ise kiloya düşen miktar azalır ve maliyetleriniz artar.

2. Beyaz Sülfit Kraft 40 Gr

Yukarıdaki resimde gördüğünüz resim beyaz sülfit kağıttan üretilmiş olup kraft grubunda beyaz olarak geçmektedir. Bu tarz kağıt beyaz sülfit kese kağıdı denir, en uygun kağıt gramajı 40 Gr olarak tercih edilmektedir.

Bu tarz kağıtlar genellikle hazır yemek sektöründe kullanılmaktadır. Örneğin döner kese kağıdı, burger kese kağıdı, dürüm kese kağıdı ve sarma kağıdı olarak kullanılır.

3. LWC – SC Parlak Kuşe Kağıt

Resimde görünen kese kağıdı lwc veya sc kağıt diye tabir edilen ve genellikle orjinal olmayan bir ürün grubunda yer almaktadır. Bu tarzda ürünler alıyorsanız gramaj olarak birbirini tutmamaktadır.

Bu tarz lwc kese kağıtları 45 – 60 gr arasında işlem görmektedir. Bu tarz kese kağıtları hazır yemek ve anonim baskılı olarak kullanılmaktadır ve satılmaktadır.

Görünüm olarak hışır bir yapıya sahip değildir. Doku olarak yumuşak bir yapıya sahiptir. Hafif kırık beyaz bir yapıdadır. Grubunun en düşük kalitesine sahiptir.

25 Mart 2020 122 okunma
mahmut bulut

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Baskılı Kutu

Mati grup kağıtçılık olarak yeni kurmuş olduğumuz Mati Kutu üretim faliyetlerine başlamıştırFaliyetler olarak;Gıda kutuları Kargo KutularıSanayi KutularıÖzel Ke imli...

BURGER KUTUSU

Son zamanlardaki paket ervi lerinin artma ı burger kutu una olan rabeti artırmıştır Kutularda genellikle TST veya BST mikro E dalga kullanılmaktadırBurger kutu u ve diğer bütün...

En Ekonomik Kese Kağıdı

Son zamanlardaki ekonomik daralmalar kullanmış olduğumuz arf ve gider malzemelerinin daha ekonomik olma ı için bizi arayışlara yönlendirmiştirEn ucuz ke e kağıdı yada en ekonomik...

Kese Kağıdı Üreticisi

Firmamız kağıt alanında uzman ekipleri ile yurt dışından ürekli kağıt getirmektedir Toptan ke e kağıdı atışları olan firmamız izlere daima ekonomik fiyatlar vermek için gayret...